Czy masturbacja wpływa na życie seksualne?

Zacząłemsięonanizowaćwwiekuniespełna12 latStałosiętoumnienawykiem, onanizowałem się codziennie rano przed wyjściem do szkoły.Niemamkłopotówznauką, dziewczynami, biegam.Onanizmniewpłynęłarównieżnamojąsferęuczuciową.Dwalata temuograniczyłemsięMam19 lat,jestembliskozdziewczyną,dlategomampytanie czywcześniejszamasturbacjamożewpłynąćnamojeżycieseksualnetzn.chodzi tylkooerekcję,wytryskiotoczyponad1500nadaremnychwytryskówmoże spowodowaćbrakpłodnościlubinnezaburzeniaCzydroga,którą podjąłemjestsłuszna?

Witam,
zastanawia się Pan nad skutkami wcześnie podjętej masturbacji. Masturbacja nie wpływa na płodność – sperma jest produkowana przez całe życie mężczyzny. Masturbacja nie wpływa w żaden sposób na zdrowie fizyczne człowieka. Natomiast może się odbijać na sferze seksualnej – przyzwyczajenie do określonego nacisku i tempa może powodować trudności na przykład z utrzymaniem erekcji podczas stosunku. Chciałabym jednak bardzo mocno podkreślić – problemy natury seksualnej mogą, ale nie muszą wystąpić.
Mam nadzieję, że w całości odpowiedziałam na Pana wątpliwości.
Pozdrawiam,
Marta Kołacka