Czy masturbacja źle wpływa na życie seksualne?

Witam, jestem nastolatkiem. Kiedyś masturbowałem się codziennie. Czasami nawet parę razy na dzień przez kilka lat. Teraz mam 17 lat i odstawiłem masturbacje oraz oglądanie porno i czuję mniejsze podniecenie, gdy patrzę na kobietę oraz mój penis jest słabszy. Czy po odstawieniu masturbacji wróci wszystko do normy? Jak tak to mniej więcej w jakim odstępie czasu i czy to będzie miało wpływ na moje życie seksualne z kobieta? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Ograniczenie nałogowej masturbacji warunkuje późniejsze prawidłowe pożycie intymne. Nawyk nadmiernego samozaspakajania prowadzi bowiem do obniżenia progu wrażliwości na bodźce i w rezultacie osłabia satysfakcję ze współżycia.
W miarę ograniczania masturbacji jakość potencjalnego współżycia powraca do normy.
Pozdrawiam