Czy matka karmiąca może stosować dietę proteinową dr Dukana?

Witam serdecznie,

niedawno urodziłam synka. Karmię go piersią. Chciałabym schudnąć, ale mam pewne wątpliwości. Czy stosując dietę Dukana nie zaszkodzę mojemu dziecku? Proszę napisać, czy produkty, które stosuje się w tej diecie mogą być spożywane przez osobę, która karmi piersią.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Kobieta podczas okresu karmienia piersią nie powinna stosować diet odchudzających bez uzgodnienia z dietetykiem. Dieta proteinowa nie powinna być przez Panią stosowana z powodu małej ilości lub braku niektórych składników pokarmowych, które powinny być zawarte w racjonalnym jadłospisie. Niedobór energii, składników odżywczych, mineralnych i witamin może być niekorzystny dla rozwoju dziecka i dla zdrowia matki. Dlatego w okresie karmienia proszę nie stosować diet odchudzających na własną rękę.

Pozdrawiam.