Czy matka, która jest nosicielem paciorkowca jest zagrożeniem dla dziecka?

Witam , moja coreczka 2 tyg zycia przeszla posocznice wywolana przez paciorkowca. Gbs w ciazy mialam dodatni , jestem nosicielem paciorkowca.Czy jestem w dalszym ciagu zagrozeniem dla dziecka?Czy moge ja zarazic?Cz mala jest tez nosicielka ?po przebytej chorobie? Starsza corcia czesto choruje od kad poszla do szkoly, ma infekcje gardla. Czy za to rowniez moze odpowiadac paciorkowiec? Mala ma teraz 3 miesiąc a starsza 6 lat. Prosze o szybka odpowiec.Z góry dziekuje

Witam. Infekcje starszego dziecka jak najbardziej mogą być spowodowane przez paciorkowce. Istnieje również ryzyko że młodsze dziecko ponownie zarazi się od Pani lub starszej córki. W tej sytuacji sugeruję pobranie wymazów z nosa u Pani i starszej córki i wdrożenie odpowiedniej, celowanej antybiotykoterapi mającej na celu eliminację nosicielstwa.