Czy mięśniak macicy może powodować problemy z zajściem w ciążę?

Witam, od 5 m-cy nie mogę zajść w ciążę. Mam 26 lat, podczas USG dopochwowego lekarz stwierdził u mnie mięśniaka (wg niego nie ma on wpływu na brak ciąży, bo ponoć nie jest duży). Przyjmuję razem z mężem P*** P***, ja dodatkowo F*** 800, a mąż dodatkowo S***. Czy mięśniak mimo wszystko może być przyczyną, dla której nie mogę zajść w ciążę? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeden niewielki mięśniak nie powinien mieć wpływu na trudności z zajściem w ciążę. Po roku nieskutecznych prób zajścia w ciążę należy przeprowadzić badanie obojga partnerów.