Czy mimo negatywnego wyniku testu ciążowego i wystąpienia krwawienia mogę być w ciąży?

Witam! :) Przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne. Ostatnie krwawienie z odstawienia dostałam 10 listopada. Następnie normalna miesiączka wystąpiła 10 grudnia i 10 stycznia (cykl 30 i 31 dni). 29 stycznia, czyli 20 dnia cyklu uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Przez następne dwa dni odczuwałam bóle w dolnej części pleców oraz mocne kłucie obydwu jajników, z przewagą jajnika lewego. Kłują one do tej pory, ale bardzo lekko i rzadko. 7 stycznia (29 dzień cyklu) wykonałam test ciążowy wykrywający wczesną ciążę według instrukcji. Wynik wyszedł negatywny. Tego samego dnia pod wieczór wystąpiło delikatne brązowe plamienie, które ciągnęło się przez następny dzień. Pod wieczór plamienie zrobiło się lekko różowe i wystąpiło krwawienie. Wygląda ono inaczej niż inne moje miesiączki, o wiele mniej obfite, nie wystąpił silny ból brzucha pierwszego dnia krwawienia. Krwawienie ma kolor krwisto czerwony, 2 dnia można było w nim zauważyć bardzo ciemne skrzepy. 10 lutego (3 dzień krwawienia) wykonałam test ciążowy - wynik negatywny. Czy mimo wszystko mogę być w ciąży? Możliwe, że okres wygląda tak przez stres, a może to wynik wcześniejszego brania tabletek antykoncepcyjnych? Jest konieczność ponownego wykonania testu? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Domowe testy ciążowe dają wiarygodny wynik po 14 dniach od daty ostatniego zbliżenia. Jeżeli test wykonany był wcześniej konieczne jest powtórzenie testu. Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Osłabienie krwawienia może być wynikiem stresu, infekcji, zmęczenia i innych. Jeżeli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu powinna Pani udać się do ginekologa, w celu określenia przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam