Czy mimo negatywnych wyników jest prawdopodobieństwo ciąży?

Około dwa tygodnie temu współżyłam z partnerem, kochaliśmy się jak zawsze z zabezpieczeniem. Prezerwatywa była nieuszkodzona, na pewno nie zsunęła się. 2 dni temu powinnam dostać okres, moje cykle są regularne i nigdy się nie opóźniają.

Zrobiłam 3 testy, na jednym z nich po dwóch godzinach pojawiła się, oprócz kreski kontrolnej, druga bardzo cieniutka i jasna kreseczka, a pozostałe dwa zrobione następnego dna wyszły negatywne (dodam, że testy są innych firm).
Co to może oznaczać? Czy mimo negatywnych wyników jest prawdopodobieństwo ciąży? Od stosunku minęło dużo czasu, a ja nie mam żadnych objawów ciążowych.
Dodam jeszcze, że jakiś tydzień temu byłam chora i brałam lekarstwa m.in. antybiotyk, ma to wpływ na opóźnienie okresu?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
Prezerwatywa, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne, nie daje 100 proc. ochrony przed ciążą. Pomimo tego, że nie została ona uszkodzona ani się nie zsunęła, istnieje bardzo małe ryzyko ciąży.
Wyniku testu ciążowego nie należy odczytywać po czasie dłuższym niż 10 minut. Zatem należy wziąć pod uwagę tylko wyniki dwóch ostatnich testów. Ryzyko, że wyniki testów są niewiarygodne jest małe.
Choroba oraz antybiotykoterapia mogą wpłynąć na zmianę długości cyklu.
Jeżeli miesiączka się nie pojawi lub nadal będzie Pani miała obawy, proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam