Czy mimo tego, że miałam okres mogę być w ciąży?

Mam 33 lata jestem kobietą matką dwójki dzieci. Mam taki mały problem dnia 6 stycznia dostałam okresu i trwał on do 11 stycznia w czasie trwania okresu jak i przed nim bardzo bolały mnie piersi nawet trochę mi się powiększyły. Również po okresie mam je większe i trochę bolące. Dnia 12 stycznia robiłam sobie test ciążowy ale wynik jest negatywny. Czy mimo tego wszystkiego mogę być w ciąży ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam proszę o odpowiedz.

Witam serdeczne,

Zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Zatem okres nie wyklucza całkowicie ciąży.

Test ciążowy należy wykonać po około 2 tygodniach od stosunku. Na początku ciąży stężenie hCG jest zbyt niskie dlatego wynik testu może być ujemny. Jeżeli w Pani przypadku właśnie taki był odstęp czasowy to wynik testu należy traktować jako wiarygodny.
Natomiast może mieć Pani w tym cyklu zwiększoną wrażliwość piersi.
Pozdrawiam