Czy mimo wystąpienia krwawienia mogę być w ciąży?

Witam, potrzebuję porady w sprawie antykoncepcji hormonalnej, którą stosuję przez 2,5 miesiąca. W czwartek powinnam rozpocząć nowe opakowanie tabletek, lecz zapomniałam i zażyłam pierwszą tabletkę dopiero 8. dnia, przy czym nie wzięłam tabletki zapomnianej. Kontynuowałam przyjmowanie tabletek przez kolejnych 8 dni, lecz później nie przyjęłam kolejnych tabletek - nie wzięłam tabletki w sobotę, w niedziele, a w poniedziałek zażyłam dwie. Stwierdziłam, że strasznie namieszałam w tym cyklu i zrobię przerwę w przyjmowaniu. W miedzyczasie występowały u mnie brązowe plamienia (w czasie, kiedy pominęłam tabletki), za dwa dni dostałam krwawienia tak, jak na miesiączkę i bóli również sugerując miesiączkę. Miałam tak samo bolesne okresy zanim zaczęłam przyjmować antykoncepcję. Krwawienie to trwa u mnie już 4. dzień, w związku z tym moje pytanie. Czy to krwawienie jest normalne po odstawieniu tabletek? Czy mogę być w ciąży mimo tego krwawienia? Stosunek płciowy odbywał się bardzo często również w czasie pominiętych tabletek.  Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Wystąpienie krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest jak najbardziej normalne i nie powinno dziwić.
2. Do ciąży moglo dojść, ponieważ tak nieregularne przyjmowanie tabletek powoduje znaczne zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. W czasie tego cyklu w zasadzie przez cały czas nie była Pani zabezpieczona.
3. Wystąpienie krwawienia z odstawienia nie wyklucza obecności ciąży.
4. Proponuję wykonać test ciążowy i ewentualnie udać się do lekarza.
5. Ponadto proponuję rozważyć stosowanie innej metody antykoncepcyjnej - tabletki wymagają reżimu przyjmowania.