Czy mleko prosto od krowy jest zdrowe?

Witam. Mieszkam na wsi i mam pytanie. Postanowiłem się odchudzać. A moje pytanie jest takie czy mleko prosto od krowy jest zdrowe. Utrzymuje się z mleka ale jeśli jest ono na odchudzanie nie wskazane to będę musiał kupować :)

Mleko od krowy jest zdrowe, jednak zawiera procentowo więcej tłuszczu niż mleko znormalizowane, kupowane w sklepie. Jeśli jednak nie wypija Pan kilku szklanek dziennie, to nie robi to bardzo dużej różnicy, które Pan pije. Musi być jednak przez Pana dobrze tolerowane i bezpieczne pod względem mikrobiologicznym.

Witam,
mleko „prosto od krowy” posiada bardzo wysoką wartość odżywczą, jednak jego nadmierne stosowanie nie jest zalecane. Powodem jest duże skażenie mikrobiologiczne, które jest wynikiem udoju czy transportu. W tym przypadku mleko jest odżywcze w takim samym stopniu dla człowieka jak i występujących w nim bakterii. Pisze Pan, że „utrzymuje się z mleka” więc powinien znać Pan normy jakościowe mleka obowiązujące w Polsce po przystąpieniu do UE.

Pozdrawiam serdecznie.