Czy mogę być w ciąży, jeśli po skończonym cyklu brania tabletek nie dostałam okresu?

Czy po skończonym cyklu brania tabletek nie dostałam okresu, to czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W przypadku braku krwawienia z odstawienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcjnych może być brak krwawienia z odstawienia.
Gdyby wynik testu ciążowego był negatywny a kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Być może wskazana będzie zmiana tabletek na inne.
Pozdrawiam