Czy mogę być w ciąży jeżeli dostałam miesiączkę?

Witam.
Wyliczyłam z kalendarza, że mogę być w 2 tygodniu ciąży. Miałam zrobić dziś test, bo jutro powinnam dostać miesiączkę, a dostałam dziś. Kiedy powinnam zrobić teraz test? Czy to może być ciąża, czy nie?

Proszę mi doradzić co powinnam zrobić?

Witam!

Test ciążowy przeprowadza się w terminie spodziewanej miesiączki, jeżeli nie wystąpi krwawienie.
Jeżeli krwawienie ma podobną obfitość jak w poprzednich cyklach, prawdopodobnie wystąpiło dzień wcześniej i jest objawem wykluczającym ciążę.

Gdy w danym cyklu dojdzie do zapłodnienia, zarodek zagnieżdża się w macicy około 9-14 dni od poczęcia. Może temu towarzyszyć niewielkie krwawienie. Ponieważ zwykle pojawia się w terminie spodziewanej miesiączki, można je pomylić z menstruacją. Przeważnie jednak jest mniej obfite niż poprzednie miesiączki.

Jeżeli przypuszcza Pani, że jednak jest w ciąży, test można wykonać w każdej chwili. Jeśli wypadnie ujemnie, dla pewności można go powtórzyć po 2 tygodniach.