Czy mogę być w ciąży lub być na coś chora?

Witam,
mam problem, bo 4 tygodnie temu uprawiałam sex z chłopakiem bez prezerwatywy, ale wyciągnął przed wytryskiem. Obawiałam się, że jestem w ciąży i ponad dwa tygodnie temu zrobiłam test. Wyszło, że nie jestem w ciąży, ale 27 dostałam "niby" okres i on do 1.02 był ze skrzepami krwi i nie bardzo obfity jak zawsze były tylko takie plamienia (takie brunatno czerwone), a od 1 do teraz mam plamienia, ale w mniejszych ilościach ( i nie przez noc tylko w dzień) i są one brązowe.

Czy mogę być w ciąży lub mogę być na coś chora?
Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Test ciążowy najlepiej wykonać w okresie spodziewanej miesiączki lub później- czyli najwcześniej po dwóch tygodniach od owulacji i ewentualnego zapłodnienia. Wcześniej jego wynik może być fałszywie negatywny (zapraszam do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Radzę więc powtórzyć test. Nieduże krwawienia i plamienia mogą pojawiać się na początku ciąży, szczególnie w okresach, w których pojawiałyby się miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Poza ciążą krwawienie może oznaczać różnego rodzaju schorzenia w obrębie dróg rodnych, tj. nadżerka szyjki macicy, polip, infekcja, mięśniak(i), albo zaburzenia hormonalne (hiperprolaktynemia, niedomoga lutealna). Jeśli wykluczy Pani ciążę, wskazana będzie więc w tej sprawie konsultacja z ginekologiem.
Pozdrawiam serdecznie!