Czy mogę być w ciąży mimo negatywnych testów ciążowych?

Witam, ostatni okres miałam 01.11.2009, teraz jest 51 dc, a okresu nadal brak, mierzona rano temp. w pochwie to 36,8-36,9, wieczorem 37,2-37,5 inne dolegliwości to swędzący czasem brzuch i piersi, pobolewanie kłucie w lewym jajniku i brzuchu.

Ciągle jest głodna, szyjka macicy raz wysoko twarda a raz nisko twarda. Robiłam już dwa testy ciążowe - negatywne (pierwszy w 43 dc a drugi test w 45 dc), 51 dc test negatywny. Czy mogę być w ciąży mimo negatywnych testów ciążowych?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ważne jest w jakim terminie po możliwej koncepcji (stosunku) był wykonany test ciążowy, jeżeli w 10-14 dni po, a w dodatku test był powtarzany, raczej można wykluczyć ciążę.

Temperatura w pochwie powinna być mierzona rano, przed wstaniem z łóżka - i jest to badanie w celu określenia dni płodnych, bierze się też pod uwagę inne objawy. W tej sytuacji niczego nie wyjaśnia zwłaszcza, że temperatura jest prawidłowa.

Pozostałe objawy są niespecyficzne i nie dają możliwości nakierowania na konkretny problem. Oczywiście opóźnienie miesiączki o 3 tygodnie nie musi niczego oznaczać, może po prostu być spowodowane przez stres, nadmierne zmęczenie, zmianę diety itp. Ponieważ jednak temu opóźnieniu towarzyszą inne dolegliwości radziłabym wizytę u ginekologa, który po zbadaniu Pani i po dokładniejszej rozmowie o Pani dolegliwościach, może podjąć decyzję o ewentualnej dalszej diagnostyce np. usg wewnątrzpochwowym.

Serdecznie pozdrawiam.