Czy mogę być w ciązy mimo okresu?

Ostatni okres spóźnił mi się 3 dni, a test był negatywny. Jednak mam częste mdłości, nadmierny apetyt i ból kręgosłupa, a także nieustajacy bół głowy. Okres był chyba normalny, z tym że po skończeniu miam jeden dzień czegoś bązowego i gęstego, jakby śluz, ale bardzo brązowe, nie było tego dużo. Czy mogę być jednak w ciąży?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Niewykluczone, że jest Pani w ciąży, choć jeśli tak, to krwawienie w okresie spodziewanej miesiączki powinno raczej mieć wyraźnie mniejsze nasilenie. Test czasem nie daje wyniku zgodnego z prawdą w tak wczesnym okresie. Radzę wykonać go ponownie, np. za tydzień.

Pozdrawiam!