Czy mogę być w ciąży mimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Mam 18 lat, od stycznia 2010 biorę tabletki antykoncepcyjne Y*******. Teraz (w sierpniu) po zażyciu 21. tabletki dostałam okresu, jednak trwał on tylko 3 dni, kolejne 4 dni były bez krwawienia. Teraz powinnam wziąć kolejną tabletkę, ale obawiam się ciąży. Czy 3 dni okresu zamiast 7 dni mogą być jej objawem?

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie z odstawienia nie musi trwać 7 dni. Z reguły jest krótsze i mniej obfite od "normalnych miesiączek" . W kwestii ewentualnej ciąży istotniejsze jest prawidłowe przyjmowanie tabletek i wystąpienie krwawienia jako takiego (niezależnie czy trwa 3 czy 7 dni) po zakończeniu przyjmowania preparatu (zwykle w 2-3 dobie) .