Czy mogę być w ciąży mimo tego, że wzięłam tabletkę po?

Nie dawno zaliczyliśmy z dziewczyną wpadkę. Zażyliśmy e**** i wydawało się, że jest dobrze. Test ciążowy wyszedł dobrze. Dziewczyna nie była w ciąży, a miesiączka była w terminie. Jednak dzisiaj dostała drugą miesiączkę, która jest o wiele mniej intensywna i brązowa. Czy to możliwe, że jest w ciąży? Test ciążowy oszukał? Słyszałem o przypadkach, że kobieta podczas ciąży miewa okres ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Producenci testów ciążowy podają, że są one w stanie wykryć ciążę już 7-10 dni po zapłodnieniu. Ale najlepiej  go wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Jeżeli wynik jest ujemny ale są wątpliwości należy powtórzyć test za 48h.

Zdarza się, że kobiety podczas ciąży mają od 3 do 4 krwawień przypadających na czas miesiączki.
Pozdrawiam