Czy mogę być w ciąży mimo wystąpienia miesiączki?

Witam, miesiąc temu współżyłam z mężem bez zabezpieczenia. Po 6 dniach wykonałam test ciążowy i wyszedł negatywnie. Po dwóch tygodniach dostałam miesiączkę. Trwała ona krócej, bo około 4 dni, a zazwyczaj mam równe 7 dni, była bardzo mało obfita, a zazwyczaj mam bardzo obfitą. Po następnych dwóch tygodniach znowu dostałam miesiączkę. Jest znowu bardzo mało obfita - to raczej plamienie. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Normalnie bolały mnie piersi przed każdą miesiączką. Jedyną różnicą między dwoma okresami jest to, że zawsze miałam silne bóle miesiączkowe. Przy pierwszej także były silne bóle jajników, a nawet bardziej niż wcześniej w innych. Teraz natomiast w ogóle nie mam bólów, nawet nie wiedziałam, że mam miesiączkę, co dla mnie jest dziwne. Nie wiem czy może to być objaw ciąży? Czy czegoś innego?

Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

Opisywane dolegliwości mogą, ale nie muszą być objawem ciąży. Podobne dolegliwości obserwowane są w czasie przemęczenia organizmu, towarzyszących infekcji, czasem mają podłoże hormonalne, czasem psychogenne. Wykonany przez Panią test ciążowy niestety nie jest wiarygodny. Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe należy wykonywać w dniu spodziewanej miesiączki lub co najmniej 14 dni po zbliżeniu. Z tego też względu zachęcam do powtórnego wykonania testu.

Pozdrawiam