Czy mogę być w ciąży? Partner nakłada prezerwatywę w połowie stosunku

Witam! Często współżyję z moim chłopakiem, z reguły "do połowy" stosunku robimy to bez zabezpieczenia, a potem używamy antykoncepcji (prezerwatyw), ale kilka razy kochaliśmy się bez zabezpieczenia (tj. stosunek przerywany, ale to żadne zabezpieczenie). Ostatnio strasznie źle się czułam, kilka razy bolał mnie jajniki, pochwa oraz wydzielał się z niej gęsty biały śluz. Teraz spóźnia mi się miesiączka 2. dzień. Boję się, że jestem w ciąży... :/

Witam! Opisywane zbliżenia na pewno nie można uznać za prawidłowo zabezpieczone. Niestety podobne zachowania wiążą się z podwyższonym ryzykiem zapłodnienia. Opisywane dolegliwości nie muszą świadczyć o ciąży, choć nie możemy jej też jednoznacznie wykluczyć. W obecnej sytuacji powinna Pani wykonać test ciążowy, który przy regularnych cyklach, powinien dać już wiarygodny wynik. Opóźnienie miesiączki może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, zmianą aktywności fizycznej, dietą, stosowaniem nowych leków. Jeżeli opisywanym objawom towarzyszy świąd, pieczenie czy nieprzyjemny zapach, należy podejrzewać infekcję układu moczowo-płciowego. W takiej sytuacji powinna Pani pilnie skontaktować się ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam