Czy mogę być w ciąży po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Odstawiłam tabletki z powodu złego samopoczucia. Po wzięciu ostatniej tabletki z opakowania, po czterech dniach dostałam okres. Jestem teraz tydzień przed okresem, ale pobolewa mnie brzuch. Czy to może oznaczać, że mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie po odstawieniu pigułek to nie jest prawdziwy okres, tylko krwawienie z odstawienia spowodowane spadkiem hormonów we krwi. Potem ma miejsce pierwszy po odstawieniu tabletek cykl owulacyjny - owulacja podczas tego cyklu może nastąpić z pewnym opóźnieniem. Co za tym idzie, opóźnia się też miesiączka, która ma miejsce zwykle 14 dni po owulacji. Opisane przez Panią bóle brzucha mogą wskazywać na wystąpienie owulacji - może się Pani spodziewać miesiączki za około 2 tygodnie. Bóle brzucha nie są objawem charakterystycznym dla ciąży.

Pozdrawiam!