Czy mogę być w ciąży po stosunku w trakcie owulacji?

Witam,
wczoraj zadałam pytanie i nie dostałam odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie, w komputerze znalazłam kalkulator, który oblicza dni płodne i było pokazane, że na 24 lutego miałam owulację, ale ja nie widziałam żadnego śluzu i tu mam problem, bo wczoraj też uprawiałam seks bez zabezpieczenia.
Czy mogłam zajść w ciążę?

Witam!

Ponieważ w okresie okołoowulacyjnym plemniki mogą przeżyć w drogach kobiety nawet 5 dni, a komórka jajowa żyje około 24 godzin, istnieje możliwość zajścia w ciążę.
Ponadto pod wpływem wielu czynników (stres, gorączka, przeziębienie, odchudzanie) owulacja może wystąpić w innym terminie. Dlatego współżycie bez zabezpieczenie zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko, że dojdzie do zapłodnienia.

Śluz w okresie okołoowulacyjnym jest przejrzysty, ciągnący się - przypomina białko jaja kurzego. Poza jajeczkowaniem wydzielina szyjki macicy jest gęsta, biaława, mętna, niekiedy grudkowata. Gdy nie ma się wprawy w obserwacji śluzu, czasem trudno dostrzec te różnice.

Aby się upewnić czy doszło do zapłodnienia, proponuję wykonać test ciążowy. Aby był wiarygodny najlepiej to zrobić w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku. Do badania najlepiej użyć porannego moczu, gdyż stężenie oznaczanego hormonu (hCG) jest wtedy największe. Jeżeli wynik będzie ujemny, dla pewności warto powtórzyć test po 2 tygodniach.