Czy mogę być w ciąży pomimo negatywnego wyniku testu- 5 dni spóźnia mi się miesiączka!?

Witam serdecznie, mam pytanie,
jeśli test wyszedł negatywnie, ale został zrobiony ok 7-8 dni po owulacji (podczas której doszło do stosunku,ale także stosunek był w 3dni przed i 3 dni po;).) owulacja wypadała ok.15 marca, a następny okres powinnam dostać 29-30.03, a nie dostałam (mamy 2 kwiecień 22.00), czyli ewidentnie mi się spóźnia, mogę uczciwie powiedzieć, że to mi się nie zdarzyło od okresu dojrzewania (mam 25lat).

Jakie jest prawdopodobieństwo, że tamten wynik testu był nieprawidłowy? Czy mogę być w ciąży?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Dużo jest możliwych dat koncepcji, jak wynika z Pani opisu oraz również test został zrobiony na granicy wykrywalności (w sensie minimalny termin między koncepcją, a ewentualnym dodatnim wynikiem), dlatego trudno spekulować, czy jest Pani w ciąży, czy nie. Proponuję powtórne wykonanie testu ciążowego za np. 2-3 dni, to powinno rozwiać wątpliwości. Opóźnienie miesiączki (i to tak nieznaczne), nawet u kobiet regularnie miesiączkujących, jest zbyt mało specyficznym objawem by na jego podstawie móc ocenić prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach ciąży.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!