Czy mogę być w ciąży pomimo przyjmowania tabletek?

Witam. Od kilku dni boli mnie podbrzusze z lewej strony. W czasie stosunku brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne. Miesiąc po stosunku robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, do tego mam regularny okres . Od stosunku minęło już 64 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie

Tabletki antykoncepcyjne nie dają 100% pewności, że kobieta nie zajdzie w ciążę.
Jeżeli brała Pani tabletki regularnie, nie przyjmowała Pani dodatkowo leków wpływających na zmniejszenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych np.antybiotyków, to ryzyko ciąży jest małe. Negatywny test ciążowy wyklucza ciążę. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, należy wykonać kolejny test ciążowy lub ewentualnie skonsultować się z ginekologiem.

Pozdrawiam