Czy mogę być w ciąży - test jest negatywny

Mam 24 lata i jestem 2 miesiące po porodzie współżyliśmy z mężem ze 3 tygodnie temu bez zabezpieczenia a pozostałe razem w prezerwatywie wynik testu ciążowego jest negatywny, mimo tego na badaniu usg wyszedł przerost endometrium 14-17mm, ostatni raz kochaliśmy się 1 grudnia, ale to w prezerwatywie. Czy mogę być w ciąży? od porodu przez pierwszy miesiąc krwawiłam następnie ustało i znów krwawienie i po nim zaczęliśmy dopiero współżyć.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli doszło do współżycia należy liczyć się z ryzykiem ponownej ciąży. Prezerwatywa nie daje 100% ochrony przed ciążą.
Nie ma zanczenia fakt,że jest Pani 2 miesiące po porodzie. Wówczas równie dobrze może dojść do zapłodnienia.
W przypadku wątpliwości należy wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam