Czy mogę jakoś zmienić swoje ciało?

Mam 13 lat, ważę 53 kg i mam około 163 cm. Kiedyś bardzo chciałam się odchudzić, bo swojego czasu ważyłam dość dużo, lecz nie był to najlepszy pomysł. Zrezygnowałam i po czym stało się coś nad czym nie miałam kontroli - nie odczuwałam głodu. Bardzo mi się to oczywiście podobało, mogłam zjeść rano kanapkę i gdzieś tak do 16:00-17:00 nic nie jeść. Schudłam jakieś 4 kg. Trwało to jakiś miesiąc i później ukazały się "skutki uboczne", a mianowicie: bóle głowy, zasłabnięcia, ciągłe zmęczenie i senność. Wtedy moja mama się wkurzyła i zrobiła mi morfologię, wszystko wyszło w porządku. Nie chcę, aby to się znów powtórzyło, ale jednocześnie chcę aby z pewnych miejsc zniknęło troszkę ciałka. To tu nasuwa się moje pytanie: Co mogę zrobić aby wyglądać szczupło (najlepiej by było tak na wakacje)? Moje wymiary: talia 63cm, biodra 80cm, uda 50cm, łydki 35cm - i z tych miejsc chciałabym stracić troszkę ciałka. Staram się ograniczyć słodycze, nie jem tłustych potraw (bo nie lubię), ostatnio przerzuciłam się na niegazowaną wodę i teraz staram sie ograniczyć białe pieczywo i cukier do herbaty, tylko jest jeden problem - mama. Jest przewrażliwiona na punkcie odchudzania się i wpada w złość jak jej mówię że chcę spróbować diety. I tu też proszę o pomoc: Co z nią zrobić? Dużo się także ruszam, ale coś mi się wydaje, że za mało. Codziennie chodzę i wracam ze szkoły na piechotę, w szkole siedzę tylko na lekcjach bo na przerwach cały czas chodzę, ostatnio zaczynam myśleć o powrocie do pływania i o zakupie rowerka stacjonarnego lub bieżni. Szukam sposobu by zrzucić tłuszczyk od pasa w dół, Proszę niech mi ktoś pomoże! Tak wiem że nie powinnam się odchudzać, ale ja to chcę zrobić dla siebie, by czuć się dobrze.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinnaś zwrócić uwagę na to, że jesteś w wieku dojrzewania i odchudzanie może spowodować zahamowanie wzrostu oraz zaburzyć rozwój Twojego organizmu. Chyba nie tego chcesz? Masz prawidłową masę ciała i naprawdę nie powinnaś się odchudzać. Jeśli nie możesz poradzić sobie z zaakceptowaniem własnego ciała i obsesyjnie myślisz o odchudzaniu, oznacza to, że Twój problem jest głębszy i może warto wybrać się do psychologa.

Mogę jedynie Ci doradzić, że najlepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki oraz zdrowie jest odżywianie się według zdrowych zasad żywienia, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną masz jej dość, a jeśli chcesz stracić tkankę tłuszczową z brzucha wykonuj codziennie po 50 brzuszków, przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie. Pamiętaj jednak, że żadna przesada nie jest dobra i musisz przede wszystkim dbać o zdrowie swojego organizmu.

Pozdrawiam.