Czy mogę łysieć po Cordafenie?

Niedawno lekarz dodał mi nowy lek na serce – Cordafen. Czy to możliwe, żeby od niego wypadały mi włosy

ponad rok temu

Tak. Niektóre leki mogą powodować nasilone wypadanie włosów, które ustępuje po ich odstawieniu. Do tej grupy należą: niektóre antybiotyki, niektóre antydepresanty, retinoidy, chemioterapia onkologiczna, a także blokery kanałów wapniowych, jak wymieniony przez Panią Cordafen.