Czy mogę mieć jeszcze inną figurę w przyszłości?

W tym roku skończę 14 lat. Mam figurę typu "jabłko", a przynajmniej niemalże identyczną. Wolałabym mieć figurę "klepsydrę", czy jakoś dam radę sobie takim wymodelować figurę, czy może ona jeszcze się zmieni ? Będę brała hormony żeńskie za niedługo, czy one może w czymś pomogą ? Błagam, powiedzcie mi. Strasznie źle mi z moim ciałem... PS: mama chyba ma figurę typu jabłko. :(

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie podałaś swoich wymiarów - masy ciała i wzrostu, dlatego trudno mi określić jak bardzo dotkliwy jest to problem. Owszem w Twoim wieku figura może się bardzo zmienić. Okres dojrzewania to czas gdy zwiększa się uwalnianie niektórych hormonów. Na pewno z pomocą ćwiczeń i zdrowej diety uda Ci się uzyskać ładną sylwetkę.

Jeżeli masz problem z dużym brzuchem - polecam ćwiczenia na brzuch.

Ponadto popracuj nad swoim odżywianiem - układając jadłospis, stosuj się do wytycznych piramidy zdrowego żywienia.

Pozdrawiam