Czy mogę opóźnić miesiączkę o kilka dni?

Witam serdecznie! Mam 37 lat, mam założoną spiralę. Mam 26-dniowy cykl, jestem w jego 5. dniu. Moje pytanie brzmi, czy mogłabym następną miesiączkę opóźnić o jakieś, mniej więcej, 5dni?
37 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli ma Pani wkładkę z hormonami, to nie należy stosować dodatkowych hormonów tylko w celu przesunięcia krwawienia o kilka dni. Jeśli jest to miedziana wkładka, niewydzielająca hormonów, to może Pani zastosować tabletki antykoncepcyjne, podczas przyjmowania których nawet jeśli wystąpi plamienie (często występuje przy pierwszym opakowaniu), to mimo założonej wkładki nie powinno mieć zbyt dużej obfitości (chociaż tutaj nic do końca nie można przewidzieć).

Generalnie nie polecam zabaw z własną równowagą hormonalną, których celem jest odrobina wygody. Może się to odwrócić przeciw Pani i spowodować nieprzewidywalność krwawień przez pewien czas.

Pozdrawiam serdecznie!