Czy mogę przesunąć miesiączkę tabletkami?

Witam, miesiąc temu przestałam brać tabletki i wystąpiło krwawienie po 22 dniach- czyli wszystko w porządku i jak sobie wyliczyłam, kolejna miesiączka będzie w takim czasie, kiedy nie chciałabym jej mieć. Czy mogę rozpocząć nowe opakowanie po miesięcznej przerwie w 3 dniu cyklu i brać 18 tabletek po czym zrobić przerwę i już nie brać? Celem moim jest uniknięcie miesiączki w konkretne dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Istnieje możliwość przyjęcia jednego opakowania w celu przesunięcia krwawienia miesiączkowego. Może Pani rozpocząć przyjmowanie nowego opakowania maksymalnie do 5 dnia cyklu, ale niezbędne jest przyjęcie całego blistra, czyli 21 tabletek. Należy jednak pamiętać, że przy rozpoczęciu blistra nie w pierwszym dniu krwawienia niezbędne jest stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez 7 dni.

Pozdrawiam