Czy mogę przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jeżeli przestałam karmić piersią, ale nie dostałam jeszcze okresu?

Witam, mam 26 lat. Przez rok czasu karmiłam dziecko piersią. Po porodzie przez 8 miesiecy nie miałam okresu, następnie przez 4 miesiące miałam już okres. Ostatnią miesiączkę miałam 28 czerwca. Karmić piersią przestałam 27 lipca. Od czerwca nie dostałam jeszcze okresu. Czy mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne, jeżeli nie mam okresu? Czy muszę czekać na miesiączkę, żeby zacząć przyjmować tabletki w pierwszym dniu okresu? Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zdecydowanie powinna Pani poczekać do wystąpienia miesiączki.