Czy mogę równocześnie stosować erytromycynę z cynkiem i mikrodermabrazję?

Witam, nie radze sobie z trądzikiem choć mam juz 30 lat on nadal pojawia się  i znika. Postanowiłam wybrać się  do dr i zacząć go leczyć. Dostałam preparat erytromycyny z cynkiem. Chciałabym się  dowiedzieć na ile bezpieczne jest równoczesne stosowanie tego leku i chodzenie na profesjonalne zabiegi mikrodermabrazji. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Anna

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku wykonywania zabiegu mikrodermoabrazji nie wskazane jest używanie nawet niektórych preparatów do pielęgnacji cery. Stosuje Pani lek, który również może doprowadzić do podrażnienia skóry, z tego powodu raczej odradzam takie połączenie, gdyż trudno do końca przewidzieć reakcję skóry.

Dodatkowo proszę pamiętać że nie wszystkie rodzaje trądziku są wskazaniem do wykonania zabiegu.
Więcej na temat mikrodermoabrazji znajdzie Pani między innymi w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/mikrodermabrazja

Pozdrawiam.