Czy mogę spożywać węglowodany?

Witam! Mam 16 lat 173 cm wzrostu ważę 80 kg i mam pytanie czy mogłaby mi Pani powiedzieć, czy jak ja się odchudzam, to czy mogę jeść węglowodany, bo ja już nie wiem? W internecie piszą, że tak na innym forum, że nie, na jeszcze innym, że zależy a może mi pani powiedzieć jakie produkty z węglowodanami mogę jeść, jak wgl mogę je jeść, bo ja już nie wiem? One chyba straszne tuczą, ale ja jem tylko chleb razowy. Nie jem białego pieczywa i chyba najgorsze co jem to maślanka truskawkowa, bo słyszałam, że ona jest tucząca, ale to, co ja mam jeść jak się odchudzam? Kefirów nie można, maślanek jogurtów też nie, bo one maja najwięcej węglowodanów, to co ja mogę jeść?
16 LAT ponad rok temu

Witam,

W diecie każdego człowieka powinny znaleźć się:
białka
węglowodany oraz
tłuszcze.

Węglowodany są głównym surowcem energetycznym dla mózgu.
Węglowodany powinny dostarczać najwięcej energii w Twojej diecie.
Produkty będące  źródłem węglowodanów stanowią podstawę Piramidy Zdrowego Żywienia.

Proszę zapoznaj się z nią:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

W diecie istotne są węglowodany złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach, należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach.

Jeśli chodzi o maślankę, wybieraj po prostu tą w wersji odtłuszczonej.
W Twoim przypadku ewentualne odchudzanie powinno być przeprowadzane pod okiem lekarza/dietetyka w oparciu o badania.

Pozdrawiam