Czy mogę stosować diety odchudzające przy zapaleniu jelit?

Mam problem, ponieważ ostatnio moja mama powiedziała mi, że przytyłam i jak tak dalej będzie to będę za gruba. Mam 15lat i ważę 55kg i mam 167cm wzrostu. Mój problem jest jeszcze gorszy, ponieważ mam różne choroby: Leś. Crohna (to zapalenie jelit), zapalenie stawów (nie będę dawać pełnej nazwy) i coś z zastawkami w sercu. Przez te choroby nie mogę ćwiczyć na w-f, biegać i w ogóle nic co ma za dużo wysiłku. Ale i tak częściowo wszystko to robie :) Bo jednak chora, a najlepiej z całej rodziny się czuję. W szpitalu ważyłam ok 39kg i anemię. Od kiedy dostałam sterydy, dużo przybrałam na wadze. Jeżdżę konno, a niedługo wiosna i lato, to będę częściej jeździć (2-3razy w tygodniu), rodzice nie będą mieć czasu, więc będę z 3 km jechać rowerem, co oznacza niemałe schudnięcie. Oczywiście będę ograniczać jedzenie do mniejszych ilości (śniadanie, obiad, kolacja). I nie będę jeść po 19:00. A pytanie moje to: Co można jeszcze zrobić? Czy już jestem za gruba? Warto się odchudzić?
15 LAT ponad rok temu

Dodam tylko, że w przypadku brania sterydów problem odchudzania jest o tyle duży, że większość osób zażywając te leki ciągle przybiera na wadze. Można to jednak w pewien sposób kontrolować, o czym pisałam w poprzedniej wiadomości.

Pozdrawiam.