Czy mogę stosować krem do rąk w ciąży?

Czy w ciąży mogę stosować bez problemu regenerujący krem do rąk z firmy A-Derma? Czy może są jakieś przeciwwskazania? Skład tego kremu to: Witamina E, silikony, glicerynę oraz ekstrakt z owsa Rhealba. Mam bardzo suchą skórę na dłoniach, a jestem w 8 tygodniu ciąży.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Żaden ze składników wymienionych przez Panią nie ma udowodnionego wpływu teratogennego na płód. Można więc założyć, że takowy nie występuje. Na ulotce kremu powinny znajdować się ewentualne przeciwwskazania do jego stosowania.