Czy mogę zajść w ciążę po 2 stosunkach bez prezerwatywy i biorąc tabletki antykoncepcyjne?

2 tyg. temu miałam stosunek z chłopakiem, ale przed stosunkiem zażyłam tabletkę i kochaliśmy się bez prezerwatywy 2 razy. Mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Rozumiem, że przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne. Jeżeli przyjmowała je Pani regularnie, nie pominęła Pani żadnej z nich to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Nie wówczas potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam