Czy mogę zarazić mojego partnera?

Podejrzewam, że mam grzybicę penisa, a moje pytanie brzmi: czy mogę zarazić mojego partnera przy (z mojej strony pasywnym) stosunku analnym? Czy może to nie ma związku, jeżeli grzybicę mam tylko na penisie? Tak, jestem gejem :P Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

ponad rok temu

Witam!

Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że grzybicy prącia towarzyszy grzybica przewodu pokarmowego. Mam na myśli to, że skoro wystąpiły u Pana czynniki usposabiające do wystąpienia grzybicy na penisie (np. antybiotykoterapia, osłabienie organizmu itp.), to grzyb miał także ułatwioną inwazję w przewodzie pokarmowym... Może na czas leczenia grzybicy warto stosować prezerwatywy (te specjalne, do stosunków analnych)... Myślę, że dobrze by było, aby zaopatrzył się Pan teraz w jakieś probiotyki (dostępne w aptece w formie kapsułek lub duże ilości jogurtów i kefirów). Probiotyki poprawiają stan flory bakteryjnej przewodu pokarmowego i przez to utrudniają "życie" grzybom.

Pozdrawiam!