Czy mogłam poronić kolejne dziecko po porodzie?

Byłam w ciąży i urodziłam zdrowego chłopca cesarką18.04.Połóg trwał 4tyg po czym współżyłam z mężem.Po tyg od tego dostałam okres26.05był inny od tego sprzed ciąży,bardzo obfity z wieloma skrzepami,krew była intensywnie czerwona.Podpaskę przez tydzień musiałam wymieniać co 1-2godz.Od3.06wystąpiło krwawienie mniej obfite i przypominające to sprzed ciąży (bordowa krew),bolące i trwa póki co do dziś5.06.Może to być związane z hormonami bądź poronieniem.Czy mogłam poronić w 2tc,tuż(6tyg)po porodzie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szansa na to, że opisane krwawienie było wynikiem poronienia jest naprawdę znikoma. Bardziej prawdopodobne są przyczyny hormonalne. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem podczas wizyty kontrolnej.