Czy mogłam zajść w ciążę 3 dni przed miesiączką?

Mam pytanie dotyczące stosunku 3 dni przed menstruacją. Mianowicie uprawiałam sex 3 dni przed okresem z prezerwatywą, ale wcześniej partner na głębokość ok. 5 cm pieścił mnie bez dochodzenia. Lecz poprzednie gry wstępne skończyły się, jego dojściem i stosunek z prezerwatywą był jakieś pół godziny później. Możliwe jest, że kilka plemników się jakoś przedostało do macicy? 3 dni później dostałam okres taki jak dotychczas - 4-5 dni i pierwszy dzień ból ustąpił dopiero po 3 tabletkach (No-spa) i nie stresowałam się z tym, że przez tydzień nie mogłam jeść, miałam zawroty głowy, biegunkę - ale w 100% objawy pasowały do zatrucia pokarmowego i nie wiem co mam myśleć, bo zawsze jakieś wątpliwości się pojawiają. Okres mam regularny co 27-28 dni, w kalendarzu z dniami płodnymi i niepłodnymi jest napisane, że przy takim cyklu ok. tydzień przed występują dni niepłodne, no ale nie jestem specjalistką, więc dlatego piszę do Państwa dowiedzieć się czegoś na ten temat.

Teraz jestem 10 dni przed menstruacją i nie wiem, czy to jajnik, ale po prawej stronie coś mnie kłuje. Jest to nie silny ból i z tego co pamiętam wcześniej też taki miałam, ale taką już mam mentalność, że stresuję się każdymi objawami i proszę o odpowiedź i jakieś porady. Dziękuję i pozdrawiam! :)

Pytanie zadane 02-03-2012r. o 16:48
lek. Anna Syrkiewicz porady udziela lek. Anna Syrkiewicz

lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

Porada eksperta

Witam serdecznie!

Przy podanej długości cykli dni płodne przypadają na 7-17 dzień cyklu. Oznacza to, że w dniu zbliżenia miała Pani dni niepłodne, a tym samym ryzyko ciąży jest znikome. Proszę pamiętać, iż stosunek przerywany nie jest bezpieczny, gdyż zawsze istnieje ryzyko przedostania się do jajowodu kilku plemników zdolnych do zapłodnienia. Jak wspomniałam wcześniej, tym razem nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż były to Pani dni niepłodne. Opisywane objawy mogą być objawem infekcji lub niestrawności. Mogą mieć również podłoże psychiczne. Jeżeli chce się Pani całkowicie upewnić, może Pani wykonać test ciążowy. Wynik powinien być już pewny.

Pozdrawiam!

Artykuły na ten temat:
Porozmawiaj o tym na Forum Seks »
Komentarze
Wyloguj

Porady ekspertów

Ryzyko ciąży w przypadku pękniętej prezerwatywy

Kochałam się dzisiaj z chłopakiem. Chłopak doszedł we mnie, jednak pękła prezerwatywa, rozsmarowałam...

lek. Aneta Zwierzchowska Porady udziela lek. Aneta Zwierzchowska lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
Zapomniałam tabletki w 3 tygodniu i pękła nam prezerwatywa - co z ochroną?

Witam! Zapomniałam wziąć 1 tabletki w 3 tygodniu, wzięłam ją następnego dnia razem z 2 tabletką....

 Redakcja abcZdrowie Porady udziela Redakcja abcZdrowie Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
Ryzyko zajścia w ciążę w dni niepłodne

Wsadziłem dziewczynie penisa do pochwy bez prezerwatywy, ale tylko raz i od razu go wyciągnąłem....

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
Ryzyko ciąży po pół godzinie od seksu

Hej, mam takie pytanko. Uprawiałem stosunek z kobietą pierwszy raz w zabezpieczeniu (prezerwatywa),...

lek. Aneta Zwierzchowska Porady udziela lek. Aneta Zwierzchowska lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
Szanse na zapłodnienie w dni płodne

Witam, jaka jest szansa na zapłodnienie w sytuacji, gdy partnerka ma dni płodne, po stosunku...

lek. Anna Syrkiewicz Porady udziela lek. Anna Syrkiewicz lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
pokaż 10 następnych
Zamknij Załóż konto
Zamknij Logowanie

Nie masz konta? Załóż teraz

Zapomniałem hasło Przypomnij hasło

Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij