Czy mogłam zajść w ciążę? Jakie jest ryzyko?

Dzień dobry.

Kochałam się z partnerem 4 dni po zakończeniu miesiączki. Cykl mam 29-dniowy. Datą pierwszego dnia mojego okresu był 5 grudzień, miesiączka trwała 5 dni.. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Prawdopodobieństwo ciąży mimo stosowania antykoncepcji określa indeks Pearla.
Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://parenting.pl/portal/test-ciazowy-1
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.