Czy mogłam zajść w ciążę po stosunku z zabezpieczeniem?

Hej mam problem:(
Więc tak w sobotę, czyli 4 dni temu wraz z chłopakiem przeżyliśmy swój pierwszy raz no i obawiam się czy nie jestem w ciąży? Miał prezerwatywę i gdy już wiedział że zaraz "to" nastąpi wyjął go. Może moje obawy są głupie, lecz ja się boję.
Po ilu dniach od stosunku można zrobić test ciążowy?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Każda metoda antykoncepcyjna obciążona jest pewnym ryzykiem zapłodnienia. Choć nowoczesne metody antykoncepcyjne, używane we właściwy sposób minimalizują to ryzyko, to nadal jedynym sposobem wykluczenia możliwości zajścia w ciążę jest powstrzymanie się od współżycia. Z sytuacji opisanej przez Panią wynika, że do ciąży raczej dojść nie może. Używanie prezerwatywy może być źródłem nieplanowanej ciąży zwykle w sytuacji jej pęknięcia lub zsunięcia, do czego nie doszło.
Polecam artykuły na naszym portalu:
http://abcantykoncepcja.pl/jakie-sa-dostepne-metody-antykoncepcji
http://abcantykoncepcja.pl/prezerwatywa-pi-31-39

Test ciążowy może dać pozytywny wynik w około 10 dni po owulacji, kiedy zarodek jest już osadzony w ścianie macicy. W praktyce zaleca się wykonanie testu w kilka dni po oczekiwanej dacie miesiączki, jeśli do niej nie dochodzi. W pani przypadku nie ma żadnych podstaw by wierzyć, że taki test mógłby dać wynik pozytywny. Proszę pamiętać, że silna, nieuzasadniona obawa przed niechcianą ciążą może zabić radość płynącą ze współżycia i doprowadzić do poważnych zaburzeń w życiu seksualnym.

Pozdrawiam serdecznie!