Czy mogłam zarazić chłopaka grzybicą?

W poniedziałek kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. W czwartek wieczorem zauważyłam u siebie upławy. Ginekolog stwierdził, że to grzybica pochwy i wypisał mi leki. Zapomniałam zapytać lekarza o to czy mimo wystąpienia objawów w kilka dni po stosunku mogłam zarazić mego partnera?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć zakażenia. Rozwój infekcji drożdżakowej to kwestia kilku dni, wobec tego możliwe, że dopiero podrażnienia podczas stosunku spowodowały infekcję.
Jedynym sposobem aby się przekonać jest rozmowa z partnerem czy występują u niego jakiekolwiek objawy sugerujące grzybicę prącia.
Jeśli zmiany są niewidoczne i nie ma objawów towarzyszących to prawdopodobnie jest zdrowy.
Proponuję rozmowę z partnerem i ewentualną konsultację dermatologiczną.

Redakcja abcZdrowie.pl