Czy mogło dojść do zapłodnienia podczas stosunku w czasie okresu?

Witam, od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie, czy mogę być w ciąży?
Mam 18 lat i moje miesiączki wcześniej był bardzo nieregularne i obwite. Od początku tego roku uregulował mi się trochę okres, występuje co 16-18 dni, lecz dalej jest obfity. Ostatni okres miałam od 2 grudnia do 6 grudnia. 3 grudnia mój partner zakończył stosunek we mnie i mam lekkie wątpliwości czy aby przypadkiem nie zaszłam w ciążę. Czy jest taka możliwość, że doszło do zapłodnienia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

18 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy tak krótkich cyklach menstruacyjnych współżycie w czasie miesiączki może prowadzić do zapłodnienia. Jeżeli do końca grudnia nie pojawi się miesiączka należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!