Czy mogło dojść do zapłodnienia przy stosunku przerywanym?

witam, chciałabym się dowiedzieć, jeśli współżyłam z mężem dwa dni przed miesiączką, a nic tam do srodka nie wlał, był to stosunek przerywany, okres dostałam normalnie i trwał tyle co zawsze, a teraz zle się czuje to czy mogło dojść do zapłodnienia?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć ciąży ze względu na fakt iż stosunek przerywany nie gwarantuje ochrony przed zapłodnieniem. Dodatkowo preejakulat może zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Proponuję wykonać test ciążowy w 14 dniu po stosunku.

Warto przyjąć, że każde włożenie penisa do pochwy bez zabezpieczenia jest potencjalnie płodne, nawet gdy tylko czubek i na krótki czas...
Pozdrawiam.