Czy mój progesteron nie jest za niski?

Ostatnią miesiączkę miałam 15.04.br a 29.04 inseminacje. Pierwsza bete HCG robiłam 12.05 wynik to 48,46 mIU/ml, drugie badanie 15.05 wynik 144,5, ostatnie badanie 19.05 wynik 1085 mIU/ml myślę, że przyrost ok. Bardziej mnie martwi poziom progesteronu to 11,3 ng/ml, biorę d**** (hormon gestagenny) 2 razy po 1 tabletce, może trzeba dawkę większą.

Bardzo się martwię, bo podobno niski progesteron może być powodem poronienia?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Poziom progesteronu jest u Pani w normie dla wczesnego okresu ciąży. Dodatkowo przyjmuje Pani preparat o działaniu analogicznym do tego hormonu. Proszę nie przejmować się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie!