Czy mój syn ma poważną chorobę?
Syn obecnie ma 13 lat. Byłam na usg, ponieważ za lewym uchem ma zgrubienie, niebolesne, i teraz czekam na wizytę u laryngologa, a wyniki są następujęce: Tarczyca prawidłowej wielkości. W części środkowej lewego płata owalna struktura, niejednorodnie hypoechogeniczna, wielkości 9 mm. Płat prawy i cieśń bez zmian ogniskowych. W miąższu ślinianki przyusznej lewej kilka struktur silnie hypoechogenicznych (płynowych?) wielkości 16 mm (powiększone węzły chłonne wewnątrzśliniankowe?). Po stronie lewej szyi, wzdłóż mięśnia m-o-s powiększone węzły chłonne do 27mm, ślinianka przyuszna prawa prawidłowa. Po stronie prawej szyi kilka węzłów chłonnych wielkości 17mm. Wyniki krwi dobe, bez odchyleń od normy. Proszę o interpretację tego USG, PONIEWAŻ NIE WIEM, CO MAM SĄDZIĆ, A WIZYTA U LARYNGOLOG DOPIERO W PONIEDZIAŁEK! POZDRAWIAM, ELA

KOBIETA ponad rok temu
Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?
Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.
Witam serdecznie!
Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych może być wiele. U dzieci najczęściej węzły chłonne bywają powiększone w wyniku infekcji - ogólnej lub miejscowej. U Pani syna niepokojące jest natomiast powiększenie węzłów głównie po jednej stronie ciała. Wizyta u laryngologa wydaje się rozsądnym wyjściem, należy bowiem zbadać, czy za powiększenie węzłów nie jest odpowiedzialny proces zapalny, dziejący się w zakresie ucha lub gardła. W razie konieczności należałoby wykonać biopsję cienkoigłową zmiany w tarczycy.
Wskazane byłoby też wykonanie badań krwi w kierunku obecności ewentualnego stanu zapalnego - CRP, OB.
Pozdrawiam serdecznie