Czy mój tata może mieć białaczkę?

Witam. Mój tato ma 53 lata, od dłuższego czasu czuje się słabo. Robił badania krwi trzykrotnie i są słabe. Wyniki badań pierwszych - leukocyty 38.13, limfocyty 84.1 Badania drugie - leukocyty 39.43, neutrocyty 16.4, limfocyty 79.8 Badania trzecie - leukocyty 52.02, neutrocyty 10.5, eozynocyty0.9, limfocyty 86.4. Diagnoza lekarza rodzinnego to białaczka. Nikt w rodzinie nie chorował na białaczkę. Czy ta diagnoza jest rzeczywiście możliwa i trafna? Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nadesłane wyniki wskazują na znacznie przekroczoną liczbę leukocytów oraz zwiększony odsetek limfocytów. Istnieje duże podejrzenie białaczki - najprawdopodobniej przewlekłej białaczki limfatycznej (więcej o tym podtypie białaczki w dziale "Warto wiedzieć"). Niemniej, aby to potwierdzić, konieczna jest wnikliwa ocena nie tylko liczby leukocytów, ale także innych wyników (morfologii jako całości, rozmazu ręcznego krwi, OB, CRP itd.) oraz badania fizykalnego (ocena węzłów chłonnych, wątroby, śledziony). Tata powinien trafić pod opiekę hematologa, który przeprowadzi diagnostykę i włączy ewentualnie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie