Czy moja ciąża może być zagrożona? Pomocy

Witam,
mam pytanie. Ostatnią miesiączkę miałam 27 lutego br., 17 marca zrobiłam test, wyszedł negatywny, kolejny zrobiłam 6 kwietnia i wyszedł pozytywny. Więc wybrałam się 13 kwietnia do lekarza, który powiedział mi, że jest pęcherzyk, który odpowiada pęcherzykowi ciążowemu - na 3 tygodnie + 2 dni, nic mi to nie pasuje z moim okresem (który jest nieregularny).

Czy to oznacza, że jestem w ciąży, czy nie? Pomóżcie mi wykończę się, a lekarz kazał mi przyjść na wizytę 27 kwietnia, pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Zacznę od tego, że na pewno jest Pani w ciąży. Potwierdza to test ciążowy oraz badanie USG.

Ponieważ ma Pani nieregularne miesiączki, nie da się obliczyć dokładnie kiedy doszło do zapłodnienia znając tylko pierwszy dzień krwawienia. Owulacja ma miejsce na około 14 dni przed pierwszym dniem kolejnego cyklu (pierwszy dzień krwawienia) a nie 2 tygodnie po wystąpieniu miesiączki. Dlatego przy nieregularnych miesiączkach do obliczania terminu porodu trzeba brać pod uwagę najdłuższy cykl, jaki miał u Pani miejsce, a nie przykładowy 28-dniowy. Z tego powodu wynik USG nie zgadza się Pani z terminem ostatniej miesiączki.

Za pomocą USG można dość dokładnie obliczyć czas trwania ciąży. W tej kwestii powinna Pani zaufać swojemu lekarzowi. Na razie nic nie wskazuje na to, aby ciąża była zagrożona.