Czy moja córka może być chora na białaczkę?

Witam, moja 7-letnia córka miała ostatnio robione wyniki, które zaniepokoiły mnie bardzo. Ma podwyższone limfocyty norma mieści się od 1,5-3,2 a córka ma 5,2 do tego ma podwyższone płytki - norma wynosi do 320 a córka ma 502 do tego często odczuwa zmęczenie, jest blada, miewa bóle brzucha i głowy. Niedługo chcę jej powtórzyć badania, proszę o odpowiedź. Bardzo się niepokoję o swoją jedyną córcie. Z góry dziękuję!

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wyniki najlepiej jest interpretować w całości (tzn. cały wynik morfologii krwi). Limfocytoza (podwyższona liczba limfocytów) oraz zwiększona liczba płytek u dzieci często jest efektem przebytej niedawno infekcji. Jeżeli inne parametry są w normie nie ma podstaw do podejrzewania białaczki.

Niemniej, oczywiście do pełnej oceny konieczne jest badanie lekarskie i możliwość rozmowy z pacjentem lub jego rodziną o dolegliwościach i stanie zdrowia. Polecam zatem wizytę u pediatry.

Pozdrawiam serdecznie