Czy moja dziewczyna może być w ciąży?

Witam, kochałem się z dziewczyną z zabezpieczeniem i kiedy trzeba było, to wyszedłem ze środka. Okres się spóźnia około 10 dni. Moja dziewczyna zrobiła test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. Mówi, że nic ją póki co nie boli. Czy w takim razie może być w ciąży?

Witam serdecznie!
Przyjmuje się, że domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki w dniu spodziewanej miesiączki, względnie 14 dni od daty ryzykownego zbliżenia. W Państwa przypadku oznaczałoby to brak ciąży. Ze względu na spotykane wyniki fałszywie (2% przypadków) ujemne mogą Państwo powtórzyć test za kilka dni.
Przyczyn wydłużenia cyklu może być wiele, od infekcji poprzez przyjmowanie leków, stres, po zaburzenia hormonalne itp. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w przeciągu kolejnego tygodnia, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam