Czy moja kobiecość wróci?

Witam, jestem osobą, u której zdiagnozowano anoreksję (44kg/167cm/16 lat) i która podjęła się leczenia. Zastanawiam się tylko czy w miarę jak będę przybierać na wadze mogę liczyć na to, że z powrotem urosną mi piersi i jak szybko mogę spodziewać się powrotu miesiączki? Internista powiedział, że gdy unormuję wagę to dostanę skierowanie do endokrynologa, który zajmie się moimi hormonami. Ile więc mogłoby to potrwać?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Powrót regularnych cykli miesiączkowych będzie dla Ciebie oznaką tego, że Twoje ciało zaczyna wracać do kobiecych kształtów. Odchudzanie hamuje funkcję podwzgórza, które nadzoruje prawidłową pracę jajników i wytwarzania żeńskich hormonów.
Podwzgórze odblokowuje się, gdy odzyskana zostaje należna masa ciała (zazwyczaj pięćdziesiąt kilka kilogramów).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!